Hastanemizde Muharip ve Operasyonel Sıhhiye Personeli Eğitimleri Başladı
01 Mart 2022


  • 2.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg
  • 5.jpeg
  • 6.jpeg
  • 1.jpeg


İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından talep edilen muharip ve operasyonel sıhhiye personeli eğitimleri hastanemizde başladı. Eğitimin açılışı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Engin Akçar,   Başhekimimiz Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Birimi Uzmanları, hastane idarecileri ve kursiyerlerin  katılımıyla Tepecik Onkoloji Birimi’nde gerçekleştirildi. 

 

 “Sağlık Meslek Mensubu Olmayan Personelin Sağlık Personeli Yokluğunda Yapmaya Yetkili Oldukları Acil Tıbbi Müdahaleler Hakkında Yönetmelik’ hükümleri çerçevesinde Sağlık Bakanlığı onayı ile başlatılan programda, jandarma uzman onbaşı ve uzman çavuşlara eğitim verilecek.  Programın sonunda  eğitim alan askerlere, kaza ve yaralanma anında, alana  sağlık personeli gelene kadar acil tıbbi müdahale yapma yetkisi verilecek. 

 

Kurumumuzda yılda iki kez düzenlenecek olan eğitimin ilki 35 kursiyerin katılımıyla,  28 Şubat 29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 150 saat teorik, 210 saat pratik ve sonrasında 60 saat simülasyon eğitimi ile Muharip Sıhhiye Eğitim Programı tamamlanacak. 

 

 Eğitimler,  hastanemizden hekim, hemşire ve teknisyenlerin  yanı sıra Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Göğüs Cerrahisi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanları,   İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Anatomi Anabilim Dalı’ndan uzmanlar, UMKE personelleri ve TSK’dan ayrılıp kurumumuzda görev yapan sağlık personelleri tarafından verilecek.