Klinik Tanıtımı
28 Şubat 2024Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hizmete başladığı 1971 yılında Anestezi ve Reanimasyon Kliniği de kurulmuştur. Başlangıçta 10 ameliyat salonunda hizmet verilmeye başlanmış, ameliyat salon sayısı kısa bir süre içinde 13’e yükselmiştir. Klinik; 2008 yılında merkez hastanenin büyük onarımı sonunda bugünkü 16 salonlu ameliyathane ve 3. düzey 27 yataklı yoğun bakım ünitelerine kavuşmuştur.  

Bugün mevcut anestezi uzmanı kadromuz ile halen Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Kliniği olarak 3 hastane binası bünyesinde çalışmaktayız. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi ve Bornova Onkoloji Hastanesi olarak toplamda 24 ameliyathane salonu, 3 poliklinik, 4 ameliyathane dışı anestezi uygulama birimi, yan dal eğitiminin verildiği 27 yataklı 3. düzey yoğun bakım ve yine yan dal eğitiminin verildiği algoloji kliniği olarak hizmet vermekteyiz.

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, İstatistik, Analiz, Raporlama ve Stratejik Yönetim Dairesi 2017 yılı ocak-ekim dönemi istatistiklerine göre A-B-C grubu ameliyat sayılarına göre İzmir ilinde Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 22.723 hasta sayısı ile karşılaştırıldığında 19.836 hasta sayısı ile 2. sırada bulunmaktayız.