Klinik Tanıtımı
14 Şubat 2024

   

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroşirürji Kliniği, ilk olarak 1991 yılında Şef olarak Doç. Dr.Mehmet Selami'nin atanmasıyla  bir eğitim kliniği olarak hizmet vermeye başladı.

Daha sonra Op. Dr. Mehmet Ataç ve Doç. Dr. Celal İplikçioğlu ile beyin cerrahisi  eğitimine devam edildi.1996 yılında Doç. Dr. Şevket Tektaş ve daha sonra Prof. Dr. Nurcan Özdamar, asistan eğitiminin devamını sağladı.

2010 yılında Doç. Dr.  Füsun Demirçivi Özer, klinik şefi olarak atandı ve takip eden dönemde eğitim kadrosu hızla arttı. Pediatrik hasta operasyonlarının gerçekleştirildiği tek eğitim hastanesi olması nedeniyle geniş bir hasta popülasyonuna sahip olan hastanemiz çok sayıda acil durum ve ayaktan hastaya da hizmet vermektedir. 

Kliniğimiz 5 eğitim görevlisi, 10 uzman hekim, 12 asistan doktor ile 17 servis ve 5 yoğun bakım yatağı ile hizmet vermektedir.
Geniş bir hasta popülasyonuna sahip olan SBU Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çok sayıda beyin cerrahisi operasyonu uygulanmaktadır.

Her türlü intrakraniyal tümör ameliyatı, nörovasküler ameliyat (anevrizma), endovasküler ameliyat, travma ameliyatı, transsfenoidal hipofiz ameliyatı, ileri spinal ameliyat, pediatrik intrakraniyal tümör ameliyatı, pediatrik hidrosefali ve spina bifida, craniosinostoz ameliyatı, yenidoğan ameliyatları başarıyla gerçekleştirilir.