Hastanemizde Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Başladı
07 Mayıs 2021

  • 1.jpeg
  • 2.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg
  • 5.jpeg


SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde alanında yetkin hemşireler yetiştirmek amacıyla, Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikalı eğitim programları kapsamında düzenlenen “Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitimi” başladı. 

İlki düzenlenen ve pandemi önlemleri çerçevesinde online olarak gerçekleştirilen eğitim programının açılışı, Hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emine Altıparmak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.  

Başhekim Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, sertifikalı eğitim programları ile hemşirelik hizmetlerinin daha nitelikli ve özelleşmiş hale geldiğini, bu eğitimlerin Sağlık hizmetlerinin kalitesini artırdığını belirterek, programın  düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emine Altıparmak da Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikalı eğitim programlarının pandemi süreci nedeniyle hastanemizde online olarak düzenlenmeye devam ettiğini ve Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşireliği eğitiminin ilkini düzenlemekten mutluluk duyduklarını ifade etti.   Hemşireler için düzenlenen bu eğitimin faydalı olacağını belirterek kursiyerlere ve eğitimin düzenlenmesinde görev alanlara teşekkür etti. 

Yenidoğan Yoğun Bakım Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç. Dr. Defne Engür ise Yenidoğan yoğun bakım ünitelerinin tıp sanatı ve teknolojinin harmanlandığı özellikli birimler olduğu, bu birimlerde çalışan hemşirelerin  en güncel bilgilerle donanmış olması gerektiğini belirtti. Sertifika programına verdikleri desteklerden dolayı il sağlık müdürlüğü, hastane yönetimi ve eğiticilere teşekkür ederek, katılımcılara başarılar diledi.

13 kursiyerin katıldığı eğitim programı, 3 Mayıs-10 Haziran 2021 tarihleri arasında uzaktan eğitim şeklinde gerçekleştirilecek.