2’nci Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Başladı
19 Nisan 2021

  • 1 kopya.jpg
  • 2 kopya.jpg
  • 3 kopya.jpg
  • 4.JPG
  • 7 kopya.jpg
  • 6.JPG
  • 5.JPG


SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “ 2. Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı” başladı. 

Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı”nın açılışına Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, Başhekim Yardımcısı  Op. Dr. Mustafa İncesu, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emine Altıparmak, Çocuk Yoğun Bakım Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Ayşe Berna Anıl  ile hastane idarecileri ve kursiyerler katıldı. 

“Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği özellikli bir alan”
Eğitimin  açılış konuşmasını yapan  Başhekim Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu “ Tarihte teknolojik anlamda nasıl bir ilerleme olduysa tıp ve sağlık hizmeti alanında  da ilerlemeler oldu. Tıp bilimi zaman ilerledikçe çok farklı bölümlere ayrıldı. Bilgi olağanüstü bir şekilde artıyor,  bunun da bir yansıması olarak pratik hizmetler de değişiyor. Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği de özellikli bir alan.  Bu kursla katılımcılar kendi alanında daha nitelikli  ve özelleşmiş olacaklar.   Hemşire arkadaşlarımızın verdikleri sağlık hizmetin de kalitesi buna göre artacaktır. Özelleşmiş sağlık hizmetleri çağın ruhuna da uygundur. Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü’nün ve Çocuk Yoğun Bakım Kliniği’nin birlikte düzenlediği bu kursta emeği geçen ve katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum. Pandemi koşullarına göre düzenlenen bu eğitim programın herkese hayırlı olmasını diliyorum “dedi.  

“Çocukların sağlık ve güvenliğinin sağlanması yetişkinlere bağlı”
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Emine Altıparmak ise  “Tüm dünyada sağlık çalışanlarının en çok zorlandığı bu pandemi döneminde, mesleklerini icra ederken aynı zamanda tıbbi gelişmelerini destekleyecek eğitimlerin düzenlenmesi çok önemlidir. Çocukların ihtiyaçlarının karşılanması doğrultusunda toplumlar özel sorumluluklara sahiptir. Çocukların sağlık ve güvenliğin sağlanması yetişkinlere bağlıdır. Çocuklara yönelik sağlık hizmetleri kamusal bir sorumluluk göz önüne alınarak organize edilmelidir. Bu bağlamda ikincisini düzenlediğimiz “Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifaklı Eğitim Programı”nı planlayıp organize etmekten büyük bir sevinç duymaktayız. Bu eğitimle Çocuk Yoğun Bakım alanında çalışan hemşire arkadaşlarımızın verdikleri kaliteli hizmetlerde  bilgi ve becerilerini daha üst bir aşamaya getireceklerine inanıyorum. Bu eğitim programına verdikleri desteklerden dolayı Başhekimimize ve katkıda bulunan herkese teşekkür ederim”dedi. 

“Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği, çocuk yoğun bakımın çok önemli bir parçasıdır”
Çocuk Yoğun Bakım Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Ayşe Berna Anıl da “ Herşeyden önce pandemi koşullarına rağmen böyle bir eğitim programı hazırlanmasından mutluluk duyuyorum. Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği, çocuk yoğun bakımın çok önemli bir parçasıdır. Bu nedenle mesleki deneyim yanında yeni bilgilerle bu mesleğin yapılması değerlidir. Kaliteli bir sağlık hizmeti için alanında bilgili ve tecrübeli hemşirelerin varlığı önemlidir. Bunlar ise çeşitli eğitimlerle olur. Çocuk Yoğun Bakım Ünitemize ve bu eğitim programının  düzenlenmesinde desteklerinden  dolayı  Başhekimimiz Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu’na, ayrıca    Başhekim Yardımcımız Op. Dr. Mustafa İncesu, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Emine Altıparmak, Eğitim Birimi çalışanları, ve  eğitmenlerimize   emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kursun verimli geçeceğine inanıyorum, başarılar diliyorum”dedi.  

19 Nisan - 28 Mayıs 2021 tarihleri arasında devam edecek olan “2. Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı”nda  eğitimler, 2 hafta teorik, 2 hafta pratik olarak gerçekleşecek.  Pandemi koşullarından dolayı teorik eğitimler zoom üzerinden verilecek.