Meme Kanserinde En Çok Merak Edilenler Sempozyumu
26 Mart 2021

  • WhatsApp Image 2021-03-26 at 09.44.20.jpeg
  • WhatsApp Image 2021-03-26 at 10.15.39.jpeg


Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İzmir Meme Hastalıkları Derneği’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği 'Meme Kanserinde En Çok Merak Edilenler Sempozyumu, Sempozyum Başkanları Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, Doç. Dr. Emel Ebru Pala ve Prof. Dr. İlknur Bilkay Görken'in açılış konuşmalarıyla ve  yoğun bir katılımla başladı. 

Sempozyumda meme kanseri tanı ve tedavi süreçlerindeki en güncel gelişmeler ele alınacak. Meme kanserinde immunoterapiler,  yanı sıra  fitoterapi ve homeopati gibi destek tedavilerin yeri, meme radyolojisindeki yenilikler ve minimal invaziv tedavi yöntemleri, tanı sürecindeki gelişmeler, kalıtsal meme kanserinde genetik incelemeler, neoadjuvan tedavi almış  olgularda bekçi lenf nodu değerlendirmesi ve radyoterapi uygulamaları, NCCN klavuzundaki son gelişmeler ve olgular eşliğinde meme kanseri yönetimi tartışılacak.  

Sempozyum Başkanı Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu “Çok değerli hocalarımızın yer aldığı multidisipliner özellikteki sempozyumun tüm meslektaşlarımıza katkı sağlamasını ümit ediyoruz” dedi.