Hastanemizin Bahçesine Çocuklar İçin Oyun Parkı Yapıldı
29 Ocak 2021

  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 518813,dsc4430jpg.png
  • 1.png
  • 518821,dsc4441jpg.png
  • 4.png
  • 518824,dsc4436jpg.png

SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürlüğü koordinasyonunda Çocuk Onkoloji Servisinde tedavi gören çocuklar ve kreş çocukları için oyun parkı  ve etkinlik alanı yapıldı. Parkın yapımına  Konak Belediyesi, Hayırsever İş İnsanları, Sokak Sanatçıları Derneği ve Yaşa Çocuk Derneği destek verdi.  

 

Parkın yapım aşamasında hastanenin arka kısımda bulunan alanda  düzenlemeler yapılarak , ağaçların budama ve bakımı, duvarlar ve ağaçların kireçleme işlemi, atıl bulunan eşyaların kaldırılması, çevre temizliği gerçekleştirildi. Kreş bahçesinin aydınlatma işlemi ve elektrik alt yapısı düzenlendi.  Alanda zemin etüdü yapılıp beton dökme işlemi gerçekleştirildikten sonra çocuklar için oyun parkı, alanda çimlendirme işlemi ve sahne düzenlemesi yapıldı. Sokak Sanatçıları Derneği üyesi genç gönüllüler tarafından da kireçlenen duvarların üzerine grafitti  çalışması yapıldı.  

Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Zafer Karakaş “ Ülkemizin heryerinde olduğu gibi hastanemizde de pandemiyle yoğun bir mücadele yapılmaktadır. Bu mücadeleyi sürdürürken,  diğer taraftan da hastalarımız, hasta yakınlarımız ve sağlık personelimiz için en iyi şekilde hizmet vermeye devam ettik. Onkoloji ve kreşte bulunan çocuklarımız için güzel yeşil bir alan yapmayı düşündük. Konak Belediyesi, Hayırsever İş İnsanları, Sokak Sanatçıları Derneği, Yaşa Çocuk Derneği’nin destekleriyle bu düşüncemizi hayatta geçirdik ve bu alanı tamamladık. Bu süreçte  bizlere destek olan Hastane Başhekimimiz Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu başta olmak üzere, bu alanın yapımında çok emeği olan Müdür Yardımcımız M. Celaleddin Uzun’a, Güvenlik Şefimiz Orhan Arslan’a  özellikle teşekkür etmek istiyorum. Oyun ve Etkinlik Alanının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.