İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse’den Hastanemize Ziyaret
28 Ekim 2020


  • DSC_3978.JPG
  • DSC_4001.JPG
  • DSC_3985.JPG
  • DSC_4004.JPG

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret ederek 

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu ve İKÇÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği Akademisyenleri ile bir araya geldi.  Ziyarette Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekim yardımcıları, hekimler ile Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. M. Yekta Öncel ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Genel Sekreteri Nurettin Memur da hazır bulundu.  

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD Başkanı Prof. Dr. Bumin Dündar  “İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse’ye Kliniğimize gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. İKÇÜ-Tepecik İşbirliği Protokolüyle 2013 yılında yürürlüğe girdi. O tarihten beri İKÇÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Çocuk Cerrahisi, Çocuk Psikiatrisi Bilim Dalları ve Doku Tiplendirme laboratuvarında öğretim üyelerimiz çalışıyor.   İşbirliği protokolü kliniklerimize, hastanemize ve üniversitemize önemli kazanımlar sağladı. Çocuk Kliniği olarak üniversitenin ve hastanenin en faal kliniklerinden biriyiz. Bilimsel olarak da arkadaşlarımız çok iyi yerdeler. Sağlık Bilimleri Üniversitesiyle afilasyon yapıldıktan sonra üç kurum beraber çalışmaya başladık. Bizler Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde huzur ve barış içinde çalışıyor ve güzel hizmetler üretiyoruz. Klinik olarak doktor, hemşire, sağlık çalışanları olarak 300 kişilik dev bir kadroyuz.“ dedi.   

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunmaktan dolayı memnuniyetini ifade eden İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse ise “Sadece Katip Çelebi Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak değil aynı zamanda İzmir ve Türkiye açısından düşündüğümde böyle nitelikli bir hastane olmasını bir şans görüyorum. Tepecik Hastanesi teknik donanımı, deneyimli çalışanı, hem de uzmanlarının tecrübe ve niteliği bakımından  gerçekten Türkiye’nin övülmeye değer bir hastanesidir. İzmir Katip Çelebi Üniversitesinin Çocuk Kliniği burada nitelikli çalışma olanağına sahip.  Öğrencilerimizin teknik, donanım, bilgi bakımından çok nitelikli bir şekilde yetişeceğine inanıyorum. Bundan dolayı bu olanağı sunan, bunda katkısı olan, başta başhekimimiz Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu'na, hocalarımıza ve tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Özellikle bu pandemi döneminde tüm sağlık çalışanlarının çok yoğun emekleri oldu ve olmaya devam ediyor. Bizler de İzmir Katip Çelebi Üniversitesi yönetimi olarak üzerimize düşen her şeyi yerine getirmeye çalışacağız. Tekrar teşekkür ediyorum. “ dedi. 

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Doç. Dr Mustafa Emiroğlu “Diğer kurumlar gibi hastanemiz de devletin bir kurumu. Bizler amiriyle, memuruyla tüm çalışanlarla vatandaşlarımıza hizmet için buradayız. Katip Çelebi Üniversitesi şehrimizde yer alan önemli bir üniversitesidir. Gelişerek bugünlere kadar geldi.  Katip Çelebi Üniversitesi hocalarımızdan son derece memnunuz. Tepecik Hastanesi’nde var olan üretim gücünün önemli bir halkasını oluşturmaktadırlar. Bilimsel üretim alanında verdiğimiz ödüllerin çok önemli bir bölümünü Katip Çelebi Üniversitesi hocaları aldılar. Akademik üretim ve sağlık hizmeti sunma alanında önemli bir hizmeti yerine getirmektedirler. Katip Çelebi Üniversitesi hocalarımız aynı zamanda burada öğrenci de yetiştiriyorlar. Emeği geçen tüm hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizi buraya kadar gelip onurlandıran Saffet Hocamıza ayrıca  teşekkür ediyorum.“ dedi.