Tepecik’te “Hasta Hakları Yerinde Değerlendirme Ekibi” Kuruldu
02 Ağustos 2019

  • BASIN BAŞHEKİM VE EKİP.jpg
  • BASIN1.jpg
  • BASIN2.jpg


Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Hasta Hakları Yerinde Değerlendirme Ekibi” kuruldu.  Oluşturulan 3 ayrı ekip ile sorunların birimlere ulaşmadan değerlendirilip çözülmesi sağlanıyor.

3 Ekip oluşturuldu…
Hasta hakları biriminin çözüm mekanizmasının etkin hale getirilmesi, sorunların birimlere ulaşmadan değerlendirilip çözülmesinin sağlanması, sağlık çalışanına şiddetin önlenmesi ve hasta hakları biriminin etkinliğini artırmak amacıyla, Tepecik Eğitim ve Araştırma  Hastanesi’nde “Hasta Hakları Yerinde Değerlendirme Ekibi” kuruldu.

A Blokta  Radyoloji, Kan Alma, B ve D Blokta poliklinikler için bir ekip Çocuk Acil , Erişkin Acil, Çocuk Polikliniği, Kardiyoloji Polikliniği ve E Blok için bir ekip ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği acil servis  ve poliklinikleri için oluşturulan  bir ekip göreve başladı.

Sorunlar yerinde çözülüyor…
Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, Tepecik Hastanesi’nin bölgenin yoğunluk bakımından en büyük hastanelerinden birisi olduğunu belirterek, “Oluşturduğumuz Hasta Hakları Yerinde Değerlendirme Ekiplerimiz ile   hastanemizden hizmet alan  vatandaşların sorunlarına yerinde müdahale edip, çözülmesini sağlıyoruz. Hasta ve hasta yakınlarının taleplerini dinleyerek önceden önlem alma şansı buluyoruz.  Bu sayede hem   çalışan ile hasta ve hasta yakınları arasındaki iletişim, hem de hizmet kalitesi artıyor. Sorunların çözümünde etkin bir rol  oynayan  ekiplerin kurulduğu ilk ay da 20’ye yakın vakaya yerinde müdahale edilerek çözüm sağlandı” dedi.