Hastanemiz Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
01 Temmuz 2021

  • 1.png
  • 2.png
  • 5.png
  • 4.png
  • 3.png


Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekimimiz Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu tarafından, Klinik Eğitim ve İdari Sorumluları ile Sorumlu Hekimlere yönelik düzenlenen değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Başhekim  Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu’nun ,   hastanenin genel işleyişi, yapılan çalışmalar ve planlamalar hakkında bilgi verdiği toplantı,  yönetim ekibinin  de katılımıyla online olarak gerçekleştirildi.  Tepecik Hastanesi’nde yapılan çalışmaların yılda 2 kez değerlendirme toplantıları ile çalışanlarla  paylaşıldığını ifade eden  Doç. Dr. Emiroğlu, Yaklaşık 15 ayı aşkın süredir  yapılan çalışmaların pandemi odaklı olduğunu belirterek, Tepecik Hastanesi’nin  üçüncü basamak sağlık hizmeti sunan bir kuruluş olması nedeniyle Pandeminin yanı sıra temel sağlık hizmetleri, acil hizmetler, mümkün olduğunca elektif işlemler ve onkolojik işlemlere ara vermeden devam edildiğini kaydetti.  Hastanenin önemli bir kısmını pandemi hastaları için dizayn ettiklerini ve ildeki pandemi çalışmalarına yoğun destek verildiğini   vurgulayan Doç. Dr. Emiroğlu, “ “Günümüze kadar bu yoğun çalışma devam etti. Bu günlerde de yoğun bir aşılama çalışması sürdürüyoruz. Bu süreçte büyük bir özveriyle  emek veren tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.  Semt Polikliniklerinde de aşılama çalışmalarına başlandığını, hafta sonu dahil  aşılama programının sürdürüldüğünü ve önümüzdeki ay da  aşılama çalışmalarının devam edeceğini ifade ederek desteklerinden ve çalışmalarından dolayı Semt Polikliniği sorumlu hekimlerine ve çalışanlarına teşekkür etti.

Daha nitelikli sağlık hizmeti verebilmek için hastanede yenileme çalışmalarının fiziki alan düzenlemelerinin  devam ettiğini dile getiren  Emiroğlu,   Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Acil Servisi’nin yenilendiğini, Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’nde ise yenileme  çalışmalarına başlandığını aktardı.   Hastanede Covid-19  hastaları için pandemi polikliniğinin düzenlendiğini,  polikliniğin bu  hastalarının hastanenin içine girmeksizin işlerini kolaylıkla yapacağı  korunaklı bir alan olarak düzenlendiğini belirtti.  Ayrıca İzmir’in en modern aşı polikliniğinin de Tepecik Hastanesi’nde  yapıldığını,   bu süreçte hastane yönetim ekibinin  de yoğun bir mesai harcadığını  ifade etti. 

Toplantıda,  poliklinik hizmetleri ve sağlık kurulu işlemleri ile ilgili   değerlendirmelerde bulunan Emiroğlu,  yapılan akademik çalışmalar,  geçtiğimiz ay Belediye tarafından başlatılan  otopark ve yol yapım çalışması hakkında da bilgi verdi.

Toplantı, katılımcı hekimlerin öneri ve değerlendirmelerinin alınmasının ardından sona  erdi.