Hastanemiz Değerlendirme ve Planlama Toplantıları Gerçekleştirildi
29 Ocak 2021

  • Değerlendirme topl .jpg
  • DSC_4603.JPG
  • değ toplantı.png
  • değ topl.png


Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekimimiz Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu tarafından  çalışanlara yönelik düzenlenen değerlendirme ve planlama toplantıları gerçekleştirildi. 

Her yıl  tüm çalışanların katılımıyla yılın ilk günlerinde  düzenlenen değerlendirme ve planlama toplantıları, yaşanan Pandemi süreci nedeniyle Zoom üzerinden gerçekleştirildi. Başhekimimiz Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu tarafından; Klinik Eğitim ve İdari sorumluları, Sorumlu Hekimler, Profesörler, Doçentler, Başasistanlar, Uzman hekimler,  Asistan Hekimler,Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı çalışan Hemşire , Ebe Laborant, Teknisyen, İdari ve Mali İşler Müdürlüğü ve Kalite ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı çalışanlara yapılan sunumlarda, 2020 yılı  çalışmaları değerlendirilirken 2021 yılı planlamaları aktarıldı.  

Doç. Dr. Emiroğlu 1971 yılında SSK Hastanesi olarak kurulan Tepecik Hastanesi’nin ilerleyen dönemde Eğitim Araştırma Hastanesi hüviyetine kavuştuğunu,  2005 yılında Sağlık Bakanlığı’na devrolduğunu, 2013 yılında ortak kullanım çerçevesinde  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalandığını, 2016 yılında ise Sağlık Bilimleri Üniversitesi afiliasyonu ile üniversite hastanesi statüsü kazandığı bilgisini verdi.. 

4381 çalışanı ile bölgenin en büyük ve en çok iş üreten hastanelerinden biri olduğunu ifade eden Emiroğlu,   2020 yılında çalışmaların Pandemi yönetimi ağırlıklı olduğunu  dile getirdi. , Bu süreçte  bilimsel çalışmalar, yeni yapılanmalar, birim yenilemeleri ve  hastane içi düzenlemelerin devam ettiğini kaydetti. Tepecik Hastanesi’nin   İzmir İl sağlık Müdürlüğü işbirliği ile  Türkiye’de ilk sağlıkta yapay zeka kongresini  gerçekleştirdiğini, pandemi odaklı bilimsel toplantılar ve Hastanede  kurulan Yapay Zeka grubunun çalışmalarına devam ettiğini,  belirtti. Tepecik Hastanesi Dergisinin Pandemi özel sayısının çıkarıldığını, hemşirelere yönelik sertifikasyon eğitimlerinin  düzenlendiğini ve  Koronavirüs aşısının Faz-3 çalışmasının yapılan çalışmalar arasında yer aldığını ekledi. 

Geçtiğimiz yıl Nükleer Tıp ve Sintigrafi ünitesi, Temiz acil servis, Pandemi Poliklinikleri, Çalışanlar için pandemi polikliniği , aşı polikliniği ve  ilave  yoğun bakım açıldığını, servislerde düzenlemeler, yoğun bakımın yenilenmesi,  Kreş çevresi düzenlemesi, çocuk oyun parkı yapımı  bahçe bakımı ve düzenlemesinin  yapıldığını söyleyen Emiroğlu,  Bu süreçte Tepecik Onkoloji’nin geliştiğini, 6 ameliyathane, yoğun bakımlar, servisler ve palyatif bakım servisleri ile  pandemi döneminde de onkoloji hastalarına hizmet vermeye devam ettiğini ve Hematoloji Onkoloji Kliniği’nin açıldığını belirtti.  

Hastanein finansal durumu hakkında da bilgi veren  Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, 2021 yılı planlamalarını  da aktardığı sunumların ardından, toplantıya katılanların değerlendirmeleri, görüş ve önerilerini aldı.