Doğuma Hazırlık Eğitici Eğitimi Düzenlendi
30 Ocak 2020

  • DSC_0950.JPG
  • DSC_0958.JPG
  • DSC_0952.JPG
  • DSC_0963.JPG
  • DSC_0946.JPG


Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde “Doğuma Hazırlık Eğitici Eğitimi” düzenlendi. 

Gebe Okulu’nda hizmet verecek olan sağlık personeline yönelik düzenlenen  eğitimin açılışı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde gerçekleştirildi.  Açılışa  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Neşe Zeren Nohutçu, Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Sırrı Sorguç, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hacer Rastgel, kurs düzenleme kurulu üyeleri ve kursiyerler katıldı. 

Doç. Dr. Deniz Öztekin’in açılış konuşmasının ardından Dr. Neşe Zeren Nohutçu İzmir için önemli bir açığı kapatmak adına Doğuma Hazırlık Eğitici Eğitimi’nin  planlandığını ifade ederek  “Bu eğitimin gerekliliği hepimiz için kaçınılmaz.  Genelge 2018 yılında çıktı.  Bu  konuda hem  bize  önderlik yapacak hem de ilimizde yapılabilecekleri  geliştirecek bir eğitim olacak.  Verilen sağlık  hizmetinin yanı sıra hizmete  katkı sağlayacak sağlık personelini yetiştirmek de son derece önemli.  Yararlı olacağını düşündüğüm bu eğitimin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Eğitim hakkında bilgi veren kurs başkanları Prof. Dr. Mehmet Özeren ve  Doç. Dr. Cüneyt Eftal Taner de kursiyerlere başarılar diledi.

Doktor ve ebelerden oluşan 15 sağlık personelinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim  3 gün sürdü. Eğitimin bitiminde  kursiyerlere katılım belgesi verilirken, eğitmenlere de teşekkür belgesi verildi.