BASIN AÇIKLAMASI
19 Ocak 2020

1.png.png


18.01.2020 tarihinde çıkan “Haberlerin Ardından Sağlık Müdürlüğü İnceleme Başlattı” başlıklı habere istinaden açıklama yapmaya ihtiyaç duyulmuştur.

SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bulunduğu konum; evsizlerin yoğun olduğu bir bölgedir. Bu nedenle, evsiz olarak nitelendirilen kişiler,  hastanemizde tedavi alma talebiyle değil, geceyi geçirmek için acil servis ve poliklinik alanını çok sık kullanmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile konuyla ilgili sık sık koordineli şekilde çalışılmaktadır. Evsizlere kalacak mekan ve aş planlanması yapılmasına rağmen evsizler, acil servisin bekleme alanını kullanmakta ısrar etmektedirler.  Haberde bahsedildiği gibi bu kişiler dışarıya atılmamaktadır.

Bugün de; Hastanemizin Acil Servisine başvuran hasta yakınlarının şikâyeti üzerine; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile iletişime geçilmiş olup, gelen ekipler tarafından acil servisimizde bulunan evsizler, planlanan yaşam alanına ilgili kurumun resmi araçlarıyla nakledilmiştir.

Kamuyonuna saygıyla duyurulur.