7. Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Başladı
16 Aralık 2019

  • DSC_9526.JPG
  • DSC_9512.JPG
  • DSC_9511.JPG
  • DSC_9507.JPG
  • DSC_9518.JPG
  • DSC_9516.JPG
  • DSC_9505.JPG


Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikalı eğitimlerin devam ettiği Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 7. Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı başladı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden 18 kursiyerin katıldığı eğitim programının  açılışı, Tepecik Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hacer Rastgel, Başhekim Yardımcısı Kenan Teker,  hastane idarecileri, eğitim düzenleme kurulu üyeleri ve kursiyerlerin katılımı ile Dr. Nejat Aksu konferans salonunda gerçekleştirildi. 

Hastane Başhekimi  Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu yaptığı konuşmada  Tepecik Hastanesi’nin  1971 yılından beri  kalitesini artırarak sağlık hizmeti vermeye devam ettiğini belirtti.  Sağlık çalışanlarının teknik bir iş yaptığını ve bilgi temelli olarak mesleklerini icra ettiklerini ifade eden Doç. Dr. Emiroğlu, “Bilgi sürekli artıyor ve güncelleniyor. Gelişen bu bilgileri bizim de  öğrenmemiz  gerekiyor. Çeşitli toplantılar, eğitim programları ve  kurslar da bunu sağlayan  aktiviteler. Özellikli hizmetlerin verildiği yoğun bakımlarda  hemşirelik bakımı ve yoğun bakım hemşireliği  oldukça  önemli.  Standart hemşirelik üzerine uzmanlaşan alanlardan biri. Hastanemizde 7.’sini gerçekleştireceğimiz  bu kurs ile de alanında yetkin yoğun bakım hemşireleri yetiştirecek olmaktan  mutluluk duyuyoruz. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Başarılı bir kurs olmasını temenni ediyorum” dedi.  

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hacer Rastgel de “Hastanemiz hastalara şifa dağıtmanın yanında bir çok eğitim programı da düzenlemekte Hemşirelik mesleği profesyonelleşme yolunda ilerleyen meslek dallarından biri.  Kurumumuzda da bir çok alanda sertifikalı eğitim programı düzenleniyor. Bunlardan biri de yoğun bakım hemşireliği sertifikalı eğitim programı. 7.’sini gerçekleştireceğimiz  bu kursun düzenlenmesinde  emeği geçenlere teşekkür ediyorum, başarılı bir kurs olmasını diliyorum” dedi.  

Dünyada ve Türkiye’de yoğun bakımın gelişimi ve yapılanması hakkında bilgi veren Anestezi Yoğun Bakım  Yan Dal Eğitim Koordinatörü Doç. Dr. Nimet Şenoğlu ise  Yoğun Bakımın bir gönül işi olduğunu ifade etti.  Yoğun Bakım Hizmetlerinin her geçen gün yol kat ettiğini kaydeden  Şenoğlu,  “Tepecik Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi de her türlü teknolojik donanıma sahip, yan dal eğitimi veren,  hemşirelere yönelik sertifikalı eğitimler düzenleyen, yoğun bakım adına tüm hizmetlerin verildiği  Türkiye’de fark yaratan bir klinik. Hemşireler ise  yoğun bakım hizmetlerinin merkezindeler. Özellikli hizmetleri verirken çok daha iyiye gidebilmek adına bu tür eğitimler düzenleniyor. Biz de yoğun bakım hemşireliği kursunun  7.‘sini düzenlemekten mutluluk ve heyecan duyuyoruz” diye konuştu.  

Konuşmaların ardından  toplu fotoğraf çekimi ve mini kokteyl ile açılış programı sona erdi.