PET-CT Ünitesi Kuruluyor
28 Ekim 2019

  • X0000_GE_Discovery-IQ PET-CT_0.jpg


İzmir ve Ege Bölgesi’ne hizmet veren Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Bornova’daki Onkoloji Birimi’nde kurulan   PET-CT ünitesinin ihale aşaması tamamlandı. Onkoloji hastalarının tarama tetkiki, tanısı, takibi ve tedaviye yanıtının değerlendirildiği ünite, Ege Bölgesi’nde kamunun en büyük merkezi olarak önümüzdeki günlerde  hizmete girecek. 

Modern koşullarda deneyimli bir ekip  ile onkoloji hastalarına hizmet veren Tepecik Onkoloji Birimi’nde PET-CT  cihazı ile onkoloji hastalarına eksiksiz hizmet verilecek. Nükleer Tıp Kliniğinde ayrıca açılacak olan  tedavi ünitesinde de birçok onkoloji hastasının  tedavisi gerçekleştirilecek. 

Hastane Başhekimimiz Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu “Geçtiğimiz yıl faaliyete başlayan Tepecik Onkoloji Birimi ameliyathane, yoğun bakımlar, servisler, Tıbbi ve Radyasyon Onkolojisi ve  Palyatif Bakım Servisi ile hizmet veren bölgenin tek onkoloji hastanesi. Birimimizde kurulan  PET-CT ünitesi ile de daha önceden dış merkezlerde yapılan  onkoloji hastalarının tetkikleri merkezimizde yapılabilecek.

İzmir’in en uygun ihalesi ile kurulan ünitemiz, bölgede kamunun en büyük merkezi olarak ihtiyacı olan hastalara hizmet verecek” dedi.