Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği Uzmanlık Eğitimi Akredite edildi
28 Ekim 2019

  • 1.jpg
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 2.JPG
  • 5.JPG


Uzmanlık eğitim programı ile ilgili koşulları karşılayan SBÜ İzmir Tepecik Eğiitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği’ne Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği tarafından “Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlik Belgesi” verildi. 

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği, Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği akreditasyon komisyonu tarafından ziyaret edildi. Yapılan değerlendirmede Ulusal İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Eğitim Programı ile ilgili koşulları karşılayan kliniğe, 5 yıl süreyle geçerli olan “Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlik Belgesi” verildi. 

Belge takdim töreninde Tepecik Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu Dernek yetkilileri ve Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji ekibi ile bir araya geldi. Tepecik Hastenesi’nin kaliteli tıbbi hizmet üreten bir kurum olmasının yanısıra verilen uzmanlık eğitiminde de yüksek standartlarda olduğunu kaydeden Emiroğlu, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği’nin aldığı sertifikadan dolayı gurur duyduklarını belirterek klinik ekibini tebrik etti.