Tepecik Hastanesi’nde Gerçekleştirilen 555’inci “Çocuk Kalp Ameliyatı” Kutlandı
28 Ekim 2019

  • MUSTAFA EMİROĞLU.JPG
  • DSC_9051.JPG
  • DSC_9049.JPG
  • TOPLU.jpg
  • DSC_9040.JPG
  • DR. ONUR IŞIK.JPG
  • DSC_9046.JPG
  • DSC_9128.JPG
  • DSC_9107.JPG

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2015 yılınin ikinci yarısında kurulan Çocuk Kalp Cerrahisi Kliniği’nin gerçekleştirdiği 555’inci ameliyat dolayısıyla hastane yönetimi tarafından tören ve etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Çocuk Kalp Cerrahisi Uzmanları Doç. Dr. Onur Işık ve Doç. Dr. Muhammet Akyüz ile klinik ekibine, ayrıca kliniğin birlikte çalıştığı Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Yoğun Bakım, Anestezi ve Yenidoğan Yoğun Bakım sorumlu hekimleri ve çalışanlarına teşekkür belgesi verildi. 

Etkinliğin açılış konuşmasında Tepecik Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, “Hastanemizde son derece kıymetli işler yapan Çocuk Kalp Cerrahisi Kliniği kısa zamanda sınırlı imkanları ve iki kişilik uzman kadrosuyla 555’inci ameliyatını gerçekleştirdi. Kliniğin bu günlere gelmesinde ve bu başarıda hekimlerin yanısıra bütün kllinik çalışanlarının desteği ve multidisipliner bir yaklaşım ile çalışmaları bulunuyor. Çalışanların özverisiyle bu başarıya imza atan ve kliniğin gelişmesinde emeği geçen herkese çok teşşekkür ediyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Ülke çapında başarılı bir klinik…
Çocuk kalp cerrahisi kliniklerininin Türkiye ve yurt dışındaki gelişim tarihlerini, kliniğin hasta sayılarını ve bilimsel çalışmalarını aktaran Cocuk Kalp Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Onur Işık “Multidisipliner çalışmanın önemli bir örneği olan Kliniğimiz sadece Ege Bölgesi’nde değil Türkiye’de yeri olan başarılı bir klinik. Bu başarının sağlanması bir ekip ruhuyla sağlanır. Kaynaklarımız kısıtlı olsa da yönetimin ve çalışma arkadaşlarımızın büyük desteği ve özverisiyle bugünlere geldik. Tüm destek verenlere ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Tüm illerden hasta geliyor… 
Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Rahmi Bakiler ise yaptığı konuşmada “Önceki yıllarda hastalarımız farklı şehirlerde tedavi imkanları ararken, kurulan ve gelişen kliniğimizle birlikte bu yükten kurtuldular. Artık sadece kendi bölgemizden değil, ülkemizin bütün şehirlerinden gelen hastaların ameliyatları ve tedavileri başarıyla gerçekleştiriliyor bundan dolayı çok mutluyum“ dedi.
Çocuk Yoğun Bakım Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Ayşe Berna Anıl da 2007 yılında kurulan Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nin Türkiye’de ilk kez postop çocuk kalp cerrahisi hastalarını kabul eden klinik olduğunu belirterek Çocuk Kalp Cerrahisi ile işbirliği ve birlikte çalışma işleyişinin devam edeceğini ifade etti. 


Çocuk Kalp Cerahisi Kliniğinin 555’inci ameliyatı dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlik, Op. Dr. Soysal Turhan, Op. Dr. Okan Nabi Yalbuzdağ, Doç. Dr. Özgür Çakmak ve Paramedik Ozan Önder’in gerçekleştirdiği müzik dinletisiyle devam etti. Teşekkür belgelerinin takdimi ve ekip üyeleri birlikte pasta kesmesinin ardından etkinlik sona erdi.