“Bilimsel Araştırmalar Koordinasyon Kurulu” Oluşturuldu
28 Ekim 2019

  • 46480399_1460698387395307_3612427122137628672_n.jpg

SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Bilimsel Araştırmalar Koordinasyon Kurulu” adı altında komisyon oluşturuldu. Hastanede çalışan uzman ve uzmanlık öğrencilerinin nitelikli bilimsel araştırmalar yapmasını kolaylaştırmak için gerekli temel ve destekleyici faaliyetlerin düzenlenmesini sağlamak amacıyla Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu tarafından kurulan komisyonda, 6 öğretim üyesi görev alacak. 

Ülkenin en büyük hastanelerinden biri olan Tepecik Hastanesi’nde 21 profesör, 105 doçent ve 32 başasistanın görev yaptığını ifade eden Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu “Komisyon belli aralıklarla hastanede görevli uzmanlık öğrencileri, genç uzman ve akademisyenler için istatistik kursları ve makale hazırlama ile ilgili kurslar düzenleyecek. Ayrıca Avrupa Birliği ve TUBİTAK için bilimsel araştırma projesi hazırlama eğitimlerinin düzenlenmesi ve deneysel çalışma modelleri oluşturulması gibi konularda eğitim ve etkinlikler düzenleyecek. Tepecik Bilimsel Araştırmalar Koordinasyon Kurulu’nun hekimlerimiz ve hastanemiz için oldukça yararlı olacağını düşünüyorum” dedi. 

Bilimsel Araştırmalar Koordinasyon Kurulu’nda Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Yusuf İlbey başkanlığında, Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özgür Öztekin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı Doç. Dr. M. Yekta Öncel, Çocuk Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Pınar Gençpınar, Üroloji Uzmanı Op. Dr. Tufan Süelözgen ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Emrah Töz görev alacak.