Tepecik Hastanesi’nde Beslenme Bozukluğu (Malnütrisyon ) Eğitimi
18 Eylül 2018
  • IMG_1077.JPG
  • IMG_1078.JPG
  • IMG_1086.JPG
  • IMG_1097.JPG

Tepecik Hastanesi’nde Beslenme Bozukluğu (Malnütrisyon ) Eğitimi

SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nütrisyon Destek Ekibi tarafından Bornova ek binada çalışan hekim ve hemşirelere  malnütrisyon konusunda eğitim verildi.

(Malnütrisyon ) Eğitimi kapsamında Tepecik Bornova  ek binasında  beslenme bozukluğu riski olan hastalar izleme alındı. Nütrisyon Destek Ekibi üyesi Uzm. Dr. Çiler Zincircioğlu ve ekibin diğer üyelerinin katılımıyla, çalışan hekim ve hemşirelere ekibin çalışma yönergesi, hastanede beslenmenin temel ilkeleri ile ilgili  eğitim düzenlendi.

Nütrisyon Destek Ekibi 2015 Yılında Kuruldu

Hastanede malnütrisyon diğer bir adıyla beslenme bozukluğu, ölüm oranlarında ve sakatlıklarda ciddi artışlara neden olan bir durum olduğunu belirten Tepecik Nütrisyon Destek Ekibi Başkanı Doç. Dr. Nimet Şenoğlu “Bunu önlemek amacıyla beslenme desteğine ihtiyacı olan hastaların belirlenmesi ve bunlara gerekli desteğin uygun şekilde verilmesi için multidisipliner çalışma gereklidir. Tepecik Nütrisyon Destek Ekibi 2015 tarihinden itibaren fiilen göreve başlamış ve halen hastanemiz kliniklerinde mide yoluyla veya damar içinden beslenme tedavisinin bilimsel ve etkin bir şekilde yapılanması için çalışmalar yürütmektedir. Ekibimiz farklı branşlardan hekimler, diyetisyen ve özel olarak eğitim almış sertifikalı 2 beslenme hemşiresinden oluşuyor ve hastanemizden gelen tüm taleplere yanıt vermeye çalışıyoruz.” dedi