Dahiliye Yoğun Bakım
14 Ekim 2022

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastenesi Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi 09/09/20019 yılında İç Hastalıkları bünyesinde 8 yatak kapasitesi ile faaliyete başlamıştır. 2016 yılında modern şartlarda restore  edilerek Prof. Dr. Harun Akar önderliğinde 2. Düzey yoğun bakım ünitesi olarak tekrar hizmete açılmıştır. Eğitim sorumlusu Doç. Dr. Cengiz Ceylan koordinatörlüğünde, İç Hastalıkları yoğun bakım ünetisi dahiliye uzmanları sorumluluğunda  yoğun bakım ihtiyacı olan hastalar için gerekli olan tüm tedavilerin uygulandığı bir unite olarak hizmet vermektedir. 

8 yataklı ünitemizde 4 adet ventilator, 8 adet monitor mevcut olup, 8 yatak içinde 2 yatak izole yatak olarak ayrılmıştır. Enfeksiyon yönünden yakın takip edilen hastaların bakımı ve tedavisi bu bölümlerde uygulanabilmektedir. 

Ünitemiz, 1 yoğun bakım sorumlu hemşiresi, 11 hemşire, 3 klinik destek, 4 temizlik personeli ile 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. 

Sağlık Bakanlığı ölçütlerine uygun modern cihaz ve eğitimli personel kadrosuyla 8 yatak kapasitesi ve 2. Düzey dahiliye yoğun bakım ünitesi yılda 500 hastaya hizmet vermektedir.