Beyin Cerrahisi Servisi Yenilendi
28 Ekim 2019

Sağlık Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İzmir Hastanelerine Yardım Derneği’nin desteği ve Ciritoğlu ailesinin bağışları ile Mustafa Ciritoğlu anısına  baştan sona  yenilenen Beyin Cerrahisi Servisi açıldı.

Servisin açılışına Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu hayırsever Tolga Ciritoğlu başta olmak üzere   Ciritoğlu ailesi,  İzmir Hastanelerine Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Nail Ceyhan ve dernek üyeleri,  hastane idarecileri, Beyin Cerrahisi Kliniği hekimleri ve çalışanları ile hastane çalışanları katıldı.

Bağışçıların Desteği Önemli...
Açılış kurdelesini, Ciritoğlu ailesi ve dernek üyeleri  ile birlikte kesen Başhekim Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu "Yaklaşık 50  yıllık köklü  bir geçmişe sahip olan, dünya standartlarında tedavilerin yapıldığı hastanemiz aynı zamanda Ege Bölgesi’nin de en büyük hastaneleri arasında yer almaktadır. Bir kamu hastenesi olarak devletimizin sağladığı olanaklar ile halkımıza kaliteli ve konforlu sağlık hizmeti veriyoruz. Görevimizi yerine getirirken bağışçılarımızın da desteği bizim için çok önemli oluyor. İzmir Hastaneleri Yardım Derneği Başkanı Nail Ceyhan ve Ciritoğlu ailesi Beyin Cerrahisi Servisi'nin yenilenmesinde büyük destek verdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum“ dedi.

Op. Dr. Nail Ceyhan da İzmir hastanelerine bağışçılar ile birlikte yardım yaptıklarını ve koşullarını iyileştirmeye çalıştıklarını belirterek, derneğin çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

Daha sonra Başhekim Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu tarafından  Tolga Ciritoğlu ve Op. Dr. Nail Ceylan’a teşekkür palaketi ve teşekkür belgesi takdim edildi. Davetlilerin servisi gezmesinin ardından tören sona erdi.

Daha Kaliteli ve Konforlu Hizmet…
Yenilenen Beyin Cerrahisi Servisi'nde  6 kişilik hasta odaları yerine 3 adet 4 kişilik, 5 adet tek kişilik oda yapıldı. Odalara lavabo, refakatçi koltukları, giyinme dolabı, klima, televizyon ve mini buzdolabı konuldu. Yatak başlarına yerleştirilen hasta başı paneline oksijen sistemi, aspiratör, ışık ve hemşire çağrı butonu yapıldı. Tedavi odası, toplantı, doktor ve hemşire odaları yeniden düzenenerek, servis daha konforlu hale getirildi.

  • 1.jpg
  • DSC_0070.JPG
  • DSC_0056.JPG
  • 4.jpg
  • DSC_0079.JPG
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg