Genel Cerrahi Yoğun Bakım
10 Ocak 2019

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ‘nin hizmete başladığı 1971 yılında Genel Cerrahi Kliniği faaliyetine başladı. Genel Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi  2014 yılında Prof. Dr.Cengiz Aydın ‘ın önderliğinde ikinci düzey olarak hizmete açıldı. Eğitim sorumlusu Prof Dr. Cengiz Aydın ‘ın koordinatörlüğünde Genel Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi genel cerrahi uzmanı sorumluluğunda yakın hemodinamik takip, detaylı gözlem ve girişim yapabilen, hayati destek gereksinimi olan hastaların en yüksek düzeyde bakım ve tedavisinin yapıldığı bir ünitedir. 

7 yataklı yoğun bakım ünitesi olarak her türlü cerrahi hastanın takip edildiği ünitemizde,özellikle postoperatif bakımda modern tıbbın gerektirdiği tüm invaziv/noninvaziv monitörizasyon yöntemleri, intermittan diyaliz tedavileri yönetimi gibi üst düzey teçhizat ve donanım ile tedavi  imkanı  mevcuttur. 

Yoğun bakım ünitemiz 1 yoğun bakım sorumlu hemşiresi, 1 stoma bakım hemşiresi olmak üzere 13 eğitimli hemşire, 1 adet yoğun bakım deneyimli veri giriş personeli, ek olarak 3 klinik destek elemanı, 4 temizlik görevlisi ile 7/24 kesintisiz bir şekilde hizmete devam etmektedir.

Sağlık Bakanlığı ölçütlerine uygun, gelişmiş modern cihaz ve eğitimli hemşire kadrosuyla donatılmış 7 yataklı 2. düzey yoğun bakım ünitesi geçmiş yıllarda yılda ortalama 1000 hastaya hizmet vermektedir.