Haberler

Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası

 
 

Türk Kızılay’ı Ege Bölge Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliği ile kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi.

Tepecik EA Hastanesi’nde bu yıl ikinci kez düzenlenen kampanya çerçevesinde, Türk Kızılay’ı Ege Bölge Müdürlüğü’nün hastanede kurduğu stantlarda hastane çalışanları ile hasta yakınları 10:00 ile 17:00 saatleri arasında kan ve kök hücre bağışında bulundu. Çalışanlardan yoğun ilgi gören kampanya, hastane bünyesinde belirli aralıklarla tekrarlanacak.

Hastanemiz Açısından Önemli Bir Kampanya…
Kanın sürekli bir ihtiyaç olduğunu, kök hücre tedavisinin ise sağlıkta çok geniş bir kullanım alanı bulunduğunu ifade eden SBÜ Tepecik EAH Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut “Bu konuda toplumda bir farkındalığın oluşturulması gerekiyor. Bu kampanyanın hastane olarak bizim için ayrıca bir önemi var. Avrupa İmmünoloji Federasyonu’nun akreditasyonu olan Türkiye’deki iki laboratuvardan biri bizim hastanemize bağlı, kemik iliği ve organ nakli yapıyoruz. Kan hastalıklarında çok geniş bir hasta grubunu çocuk kliniğimiz takip ediyor. Ayrıca Çocuk Hematoloji Onkoloji Kliniğimiz İzmir’in ve Batı Anadolu’nun en önemli referans merkezlerinden birisi. Bu kampanya vesilesiyle bir taraftan vatandaşlık görevimizi yaparken hastane olarak da sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Bize destek veren Türk Kızılay’ı Ege Bölge Müdürlüğü’ne, duyarlılık gösteren tüm çalışanlarımıza ve vatandaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

 

Haber Listesine Geri Dön

  © 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.