Eğitim

ULUSLARARASI TOPLANTIDA TEPECİK HASTANESİ’NİN GURURU OLDU

Roma'da düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından yüzlerce uzman doktorun yer aldığı 11. Dünya Gastroenterologlar toplantısına katılan Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği Başasistanı Op. Dr. Bülent Çalık sunum yapan 20 doktordan biri oldu.

Türkiye’de yayınladığı “Akut Pankreatit Olguları, Tedavisi ve Komplikasyonları” çalışmalarını sunmak üzere İtalya’nın başkenti Roma'da düzenlenen 11. Dünya Gastroenterologlar toplantısından davet alan Op. Dr. Bülent Çalık aynı zamanda organizasyon komite üyeliği yaptı. Op. Dr. Bülent Çalık toplantıda sunum yapan 20 doktor arasına girerken hastanenin de gururu oldu.Akut pankreatit olguları ile ilgili deneyimlerinin ve gelişen komplikasyon yönetiminin oldukça ilgi çektiği Çalık’ın çalışması “International Gastroenterology Disorders&Therapy” isimli dergiden de yayımlanması için teklif aldı. Bilimsel kalitesi yüksek bir toplantıda konuşmacı olarak bulunmaktan, mutluluk duyduğunu ifade eden Dr. Çalık “Ülkemizin ve hastanemizin adını bir kez daha uluslararası bilimsel platforma taşıdığım için mutluyum. Cerrahi ve bilimsel alanda desteğini esirgemeyen değerli hocam Prof. Dr. Gökhan Akbulut'a da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gurur ve Mutluluk Duyuyoruz
Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut da "Meslektaşlarımızın uluslararası kongrelerde gösterdikleri başarılardan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Bilimsel çalışmaların uluslararası bilim çevrelerine çıkması hem çalışmaların gücünü hem de ülkemizin bilim camiasında tanınırlığını arttırmaktadır” dedi.

 

Eğitim Sayfasına Geri Dön

  © 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.