Sosyal Etkinlikler

Çocuk Onkoloji Hastane Okulu İçin Kermes

açlar, magnetler, Hastane Sınıfı’ndaki çocukların annelerinin yaptığı el işleri, tığlar, lifler, Çiğli Halk Eğitim Merkezi’nin havluları, keçeden yapılan nesneler, biblolar ile Kanserle Dans Derneği’nin yaptığı takılar ve yiyecekler satışa sunuldu.
Çocukların bu ürünleri hazırlarken psikolojik olarak çok rahatladığını, annelerinin ise çocuklarının bu sevinçlerinden dolayı mutlu olduklarını belirten Hastane Sınıfı Öğretmeni Selma Akın “Hem Hıdırellez hem de Anneler Günü dolayısıyla elimizde epeyce malzeme birikti. Bu ürünleri satışa sunup çocuklarımız için malzemeler almayı düşündük. Buradan elde edilecek gelir tamamen Hastane Sınıfı’ndaki çocuklarımızın yararına ve eğitimlerine katkıda bulunmak için kullanılacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.
SBÜ. Tepecik EAH Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut “Kermesimiz Hastane Okulu açıldığından beri 4. Kermes oldu. Kermeste öncellikle çocuklarımız ve onların annelerinin yaptığı ürünler yer aldı. Ayrıca Bir Umut Vakfı, Kanserle Dans Derneği, Çiğli Halk Eğitim Merkezi de yine çocukların yararına satışı yapılmak üzere malzeme, ürün ve yiyecek konusunda katkılarda bulundular. Onlara canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi
 

 

Etkinlik Sayfasına Geri Dön

  © 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.