Sosyal Etkinlikler

TEPECİK HASTANESİ’NDE ÇOCUKLAR İÇİN GEZİCİ KÜTÜPHANE

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  çocukların kitap okuma alışkanlığını desteklemek ve hastanede yattıkları süre boyunca eğlenceli ve kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak  amacıyla çocuk servisleri için gezici kütüphane yaptırıldı. Görevlendirilen personel  hastanede yatarak   tedavi gören çocuklara kitap servisi yapmaya başladı.

 Hastane yönetimi tarafından çocuk servislerinde kullanılmak üzere yaptırılan 4 adet gezici kütüphane ile  kitap servisine başlandı. Çocuklara  ilk kitap servisini   daha önce  kitap kampanyası başlatarak yaşıtları için kitap toplayan Buca Ortaokulu öğrencileri yaptı. Yemek beklerken kitap servisi ile karşılaşan  ve bu durumu önce şaşkınlık ile karşılayan çocuklar ve yakınları böylesine yararlı bir fikri hayatta geçirdikleri için hastane yönetimine ve ayrıca kendileri için kitap toplayan  öğrencilere teşekkür ettiler.

Öğrencilerle birlikte hastalara kitap servisi yapan Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut "Okumak bir düşünme biçimidir. Yazarın düşüncelerini yazarla tartışırsınız kendi dünyanızda. Zihinsel ve kültürel gelişimin önemli yollarından biridir. Eğiticidir, aynı zamanda edebiyat ya da şiir gibi bir sanat dalında yazılmış ise hayatı güzelleştirir, entellektüel bir keyif ortamı sağlar. Böyle bir ortamın hastanede kolaylaştırılması kitaba kolay ulaşımın sağlanması gerekliydi. Kitapları toplayan gönüllü öğrenciler, kocaman yürekleri ile bize destek oldular ilk dağıtımı onlar yaptı. Bundan sonra her odayı gezerek, okumak isteyen hasta ve yakınlarına hizmet edeceğiz" dedi.  Prof. Akbulut ilk kitap servisinde hazır bulunan öğrencilere ve öğretmenlerine  de teşekkür ederek onlara hastanenin yıllığını, kalemini ve kupasını hediye etti.

 

Etkinlik Sayfasına Geri Dön

  © 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.