Sosyal Etkinlikler

TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ’NİN ESERLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konak Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) eserlerini görücüye sundu.

Konak TRSM hastalarının aylarca zaman harcayarak oluşturduğu, el emeği göz nuru resim, takı, ahşap boyama ürünleri Tepecik EAH’si yemekhane koridorlarında çok sayıda hastane personelin beğenisine sunuldu. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sorumlusu Uzm. Dr. Endam Köybaşı "TRSM’ye başvuran hastalarımızda hastalıklarının bulguları konusunda farkındalık yaratıp, bu rahatsızlıkların yol açtığı bazı olumsuzluklara karşı baş etme becerisi kazandırmaya çalışıyoruz. Merkezimizde hastaların öz bakımlarını geliştirecek eğitimler, ahşap boyama, satranç, resim, seramik uğraşı gibi etkinliklerin yanında, hasta yakınlarının da katılabildiği sinema, gezi, piknik gibi etkinlikler de düzenlenmektedir. Bu sergimizin amacı da hastaların gün içinde sosyal uyumlarını, işlevselliklerini artırmak, hayatın bir parçası haline gelmelerine yardımcı olmaktır. Hastalarımızın ürettiği ürünlerden kazandıkları para yine merkezimizde hastalarımızın üretim yapmaları amacıyla gerekli olan malzemelere harcanacak. Hepsine emekleri için çok teşekkür ediyorum." dedi.

Şizofreni ve diğer psikotik bozukluklar ile bipolar bozukluk tanılı hastalara hizmet verilmesi amacıyla kurulan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde 1 uzman doktor, 1 psikolog, 1 sosyal hizmet uzmanı, 2 hemşire, 1 iş uğraş terapisti görev yapmaktadır. Merkezde kayıtlı 100 'e yakın hasta olup, her gün 20 civarı hasta da tedavi amacıyla merkeze müracaat etmektedir.

Etkinlik Sayfasına Geri Dön

  © 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.