Sosyal Etkinlikler

Emzirme Haftası Kutlandı

Yenidoğan bebekler için son derece önemli olan anne sütünün teşviki ve emzirmenin özendirilmesi konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Emzirme Haftası” kapsamında Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir dizi etkinlik düzenlendi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk, Yenidoğan Klinikleri ve Polikliniklerinde kurulan stantlarda, polikliniklere tedavi amacıyla gelen anne ve anne adaylarına emzirme teknikleri, emzirmenin bebeğe ve anneye faydaları, anne sütünün yararı konusunda bilgiler verildi. Anne ve anne adaylarına konu ile ilgili broşür ve kitapçıklar dağıtıldı. Süt Çocuğu ve Yenidoğan Servislerinde yatan bebeklerin annelerine de bebeklerini nasıl emzirecekleri ve anne sütünün yararları konusunda bilgi verilerek kanguru bakımı uygulandı. Hastane personeline ise anne sütü ve emzirme konusunda seminerler verildi, görsel ve işitsel kanallarla emzirmenin önemi hakkındaki farkındalık arttırıldı.

Gebe Okulu Sorumlusu ve Emzirme Hemşiresi Ebe Mehtap Er "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında güncel bilgilerle eğitilmiş biz sağlık personelleri tarafından, hastanemizde gebeliklerinden itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendirmekteyiz. 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle de hastanemizde birçok etkinlik düzenledik. Farkındalığı artırmak ve haftanın önemini belirtmek amacıyla stantlar ile hem çalışan personellerimize hem tüm hastalara ulaşarak eğitimlere hafta boyu devam ettik. Amacımız; geleceğimiz olan çocuklarımızın, kendileri için en ideal besin olan anne sütü ile beslenmelerini sağlayarak sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmaktır" dedi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Anne Sütü ve Emzirme Özendirme Eğitici Komisyonu" önderliğinde, Emzirme Haftası boyunca yürütülen etkinlikler personel, hasta ve hasta yakınları tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Etkinlik Sayfasına Geri Dön

  © 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.