Sosyal Etkinlikler

"Minik Gönüllüler" den Örnek Kampanya

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar için  kitap kampanyası başlatan,  Buca Ortaokulu  5’inci sınıf öğrencisi  3 arkadaş 1ay gibi kısa bir sürede topladıkları 1400 adet kitabı hastaneye teslim ettiler.

Buca Orta  Okulu 5-J sınıfı öğrencileri 11 yaşındaki  Nehir Cıcık, Simge Kalyon ve Cemre Sidre Sireli  hastanelerde tedavi gören yaşıtlarına hediye olarak çikolata götürmek istediler. Ancak doktorlar çikolatayı uygun görmeyince, kitap götürmeye karar  veren öğrenciler, sınıflarında kampanya başlatarak arkadaşlarından kitap toplamaya başladılar. İlk etapta 87 kitap toplayan öğrenciler, okul müdürü, öğretmenleri ve ailelerinin de desteği ile  kampanyayı okul geneline yaydılar. Bir ayda  topladıkları 1400 adet kitabı, okul müdürü ve öğretmenleriyle birlikte Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne teslim ettiler.  Kitapların bir bölümünü  Çocuk Kliniği yetkilileri ile birlikte servisin  kütüphanesine   yerleştiren minik gönüllüler,  serviste tedavi gören arkadaşlarına da ajanda hediye ederek   moral verdiler. 

Gönüllüleri makamında ağırlayarak teşekkür belgesi veren  Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut, kampanyayanın mutluluk ve gurur verici olduğunu belirterek  “Bizim en kıymetli varlığımız çocuklarımız. Bize umut veriyorlar ve gururlandırıyorlar. Bu kitaplar bir iyilik halkası oluşturacak, onları okuyan diğer çocuklar da başkaları için iyi şeyler yapacaklar ve bu dalga dalga yayılacak. Örnek davranışlarından dolayı  gönüllülerimizi  tebrik ediyorum, ailelerine ve öğretmenlerine de böyle anlamlı bir kampanyaya destek oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

Etkinlik Sayfasına Geri Dön

  © 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.